Vyzkoušejte novou image x)

6. března 2009 v 16:18 | Bajisssek ♥
Málokterá z nás si je stoprocentně jistá v otázce, co jí sluší, jaký účes lichotí jejímu tvaru obličeje a jaké barevné odstíny jsou pro ni ideální. A naopak většina z nás si čas od času říká, jak by asi vypadala s kratšími vlasy, červeným přelivem nebo jinak nalíčenýma očima. Než však do proměny investuješ peníze a značné úsilí, vyzkoušej si novou image "nanečisto"!
Pamatuju se, že jsem před lety dostala počítačový program "Hair Studio". Stačilo vybrat portrétovou fotografii, nahrát ji do programu a zkoušet všemožné účesy i make-up. Nevýhodou bylo, že průřezy účesů určené pro vložení vlastního obličeje, se nedaly upravit, tudíž se váš obličej do mnohých typů účesů prostě nemohl vejít. Vždy někde něco trčelo, chybělo či odstávalo a výsledek byl spíše legrační. Podobné to bylo i s make-upem. Barvy vypadaly nepřirozeně a nakonec vznikla mazanice, která silně připomínala vizáž klauna. Proto jsem tento program brala s rezervou a spíš pro pobavení, než pro inspiraci k vlastní změně image.
Nedávno jsem však koutkem oka při přednášce nakoukla na monitor notebooku vedle sedící spolužačky. Prohlížela si své vlastní fotografie a na každé z nich měla úplně jiné vlasy a styl líčení, což mě velice zaujalo. Nedalo mi, abych se nezačala pídit po tom, oč se jedná a "kde to vezmu", načež mi byl ochotně doporučen následující, údajně naprosto geniální odkaz: www.taaz.com.
T001Další dny jsem měla spoustu práce a na odkaz na poslední straně zápisníku dočista zapomněla. A kdybych si nevzpomněla, byla by to určitě velká škoda. Jedná se totiž o internetové stránky, kde si velice snadno a zcela zdarma může kdokoliv pohrát s vlastní fotkou, vyretušovat nedostatky pleti, nalíčit se a vyzkoušet kterýkoliv z desítek účesů, které jsou k mání hned v několika různých barevných variantách. Myslím si však, že nemá cenu zde program pouze vychvalovat, proto přistupme k praxi! Stránky jsou samozřejmě v angličtině, takže doufám, že můj následující pokus o "odborný" návod pomůže také "nespíkujícím", jež si s návodem na stránkách dočista neví rady.
KROK 1: Připoj se na stránky http://www.taaz.com.T002
KROK 2: Vpravo nahoře klikni na odkaz "Register" a vytvoř si svůj vlastní účet - v tabulce vyplň "Username" (uživatelské jméno), "Login" (heslo) a svoji e-mailovou adresu. Poté registraci potvrď kliknutím na "Join".
Stránky můžeš používat samozřejmě i bez registrace, bohužel však v takovém případě nemáš možnost uploadu vlastní fotografie a úpravy si můžeš vyzkoušet pouze na přednastavené fotografii. Nebudeš-li se registrovat, klikni na úvodní stránce rovnou na "Start Makeover". Ukáže se ti tabulka s výběrem modelek, na některou z nich klikneš a můžeš začít.
KROK 3: Pokud ses úspěšně zaregistrovala a přihlásila ("Sign in"), pokus se nahrát svou vlastní fotografii. Můžeš tak učinit buď přímým uploadováním fotky z počítače, anebo vložením odkazu na fotografii, která se už někde na internetu nachází.
T002
Aby se však fotografie dala upravovat, musí splňovat určitá kritéria:
T004
- fotografie by měla být správně osvětlená (ne příliš tmavá a ani ne příliš jasná)
- musí se jednat o portrét celého obličeje (jako se dělají např. průkazové fotografie), nesmíš být vyfocená z profilu
- vlasy měj na fotografii nejlépe odhrnuté z obličeje a stažené vzadu do culíku - tak si budeš moci vyzkoušet jak účesy dlouhé, tak úplně krátké a nikde nic nebude trčet (já použila fotku s rozpuštěnou kšticí - je to možné, ale ne všechny účesy ti budou sedět).
T006
KROK 4: Nyní by se ti měla zobrazit vlastní fotografie, kterou je třeba označit. Sleduj návod vlevo nahoře, kde se ti zobrazí, kam máš "ťupnout" pomocí levého tlačítka myši malou označovací tečku. Nejdříve označíš vnější koutek levého oka, to samé u pravého oka, pak pokračuješ s označením koutků úst apod. - postupuj zásadně podle návodu, který se ti stále zobrazuje v levé horní části stránky, a rozhodně nic nepřeskoč, jinak se ti líčení objeví na špatných místech. Body však jdou i v průběhu samotné proměny dodatečně upravit a libovolně posunovat.
KROK 5: Nyní je na řadě líčení.
a) PODKLAD: V levém sloupci klikni na záložku "FACE". "Foundation" znamená "make-up" - můžeš si vybrat jakýkoliv odstín a zvolit jeho množství. Podobné je to i s korektorem ("Concealer") a tvářenkou ("Blush"), u které si navíc nastavíš styl líčení.
T007
b) OČI: Vyber záložku "EYES" a poté "Shadows" (oční stíny). Můžeš si zvolit z mnoha různých odstínů, stylů líčení (složených i z více barev) a také regulovat množství stínů. V "Liner" si nastavíš styl a barvu očních linek, v "Lashes" si vybereš řasy ("Upper" = horní řasy, "Lower" = spodní). Občas se stane, že se například řasy zobrazí nějak podivně posunuté - v tom případě můžeš ještě upravit označení bodů očí ("Adjust"). A že nejsi spokojená ani s přirozenou barvou svých očí? V tom případě se mrkni do záložky "Contacts".
T008
c) RTY: V tomto on-line programu si rty můžeš nejen nalíčit ("Lipstick" - rtěnka, "Lipliner" - konturka, "Lip Glos" - lesk na rty), ale také zvětšit pomocí tlačítka "Plump Lips".
T010
KROK 6: Je líčení hotové? Vrhni se na účesy v záložce "HAIR". Nejdříve tě však čeká další "ťupkování", to proto, aby byly vlasy umístěny správně. Polohy jednotlivých bodů, stejně jako u líčení, můžeš ještě měnit u každého konkrétního účesu pomocí příkazu "Adjust Hair Position". Nyní tě čeká vybírání účesů, s čím se jistě zabavíš.
T011
KROK 7: Chceš si některý svůj výtvor uložit? Pod svou fotografií klikni na "Save". Ukáže se ti tabulka, do níž vepíšeš název obrázku a zatrhneš, zda chceš obrázek uložit také do počítače ("Save to computer?"). Pokud toto políčko necháš prázdné, obrázek se uloží pouze do tvého profilu.
T013

zdroj: slecna.info
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama